Opublikowano: 19 lutego 2024

Pierwsze z nich to zajęcia pt. Wisiory kwiatowe –  podczas warsztatu uczestniczki zrobią własnoręcznie wisiorek z suszonych kwiatów. Biżuteria zostanie wykonana z półfabrykatów jubilerskich, szklanych kaboszonów oraz suszonych kwiatów i liści. Uczestniczki wykonają własne, unikalne wisiorki ze stworzoną przez siebie kompozycją.

Drugie to warsztaty z tworzenia Woskowijki czyli ekozamiennika foli spożywczej. Woskowijka to bawełniany materiał nasączony woskiem pszczelim, który nadaje się do spakowania niemal wszystkiego. Jest ekologiczna, może być wielokrotnie używana i ma naturalne właściwości antybakteryjne. Chroni zapakowane jedzenie przed uszkodzeniami, dlatego sprawdza się podczas pakowania żywności na wynos.

Trzecia propozycja to warsztaty z robienia świec. Uczestniczki będą miały możliwość zrobienia na nich i przyozdobienia suszonymi kwiatami, swojej własnej świecy z wosku sojowego w szkle. Świece będą zalewane specjalnymi olejkami zapachowymi.

To jednak nie wszystko.  Podczas zajęć będzie można przymierzyć elementy śląskiego stroju, a nasz fotograf wykona chętnym uczestniczkom portrety, które będą udostępnione na naszej stronie internetowej.

Warsztaty przewidziane są dla osób powyżej 14 roku życia. Zajęcia rozpoczną się 8 marca o godzinie 18.00 w sali wystawienniczej w budynku głównym muzeum. Przewidziana liczba uczestników – 10 osób na każdy z warsztatów.

Cena za osobę 40 zł – bilety dostępne online.

Liczba miejsc jest ograniczona – kiedy pula biletów się wyczerpie nie będzie możliwości dodania kolejnych miejsc.