Opublikowano: 09 listopada 2023

W przepowiadaniu przyszłości pomagają nam wosk 🕯 który lany prze dziurkę od klucza daje fantastyczne kształty wizualizujące nasze losy, kubeczki pod którymi kryją się przedmioty symbolizujące przyszłość – pierścionek – ślub, sól – podróże, pieniążek – bogactwo, fasola – gospodarstwo, krzyżyk – stan duchowny, gałązka mirtu – bycie singlem (jak mówią nasi najmłodsi goście).

Nieustająco emocje budzi „wyścig miłości” – w którym biorą udział buty uczestników – który z nich jako pierwszy dotrze do drzwi, tego właściciel/właścicielka najprędzej wyjdzie za mąż lub się ożeni.

Jeśli chcemy poznać imię przyszłej wybranki lub wybranka możemy z pomocą papierowego serca z  zapisanymi z jednej strony imionami przebić je igłą w dowolnym miejscu tak aby nie widzieć zapisanych imion. To imię, które zostanie przebite, będzie oznaczało imię przyszłego męża lub żony.

Jeśli chcecie zorganizować zajęcia dla grupy dzieci (minimum 10 osób) by usłyszeć opowieści na temat dawnych wierzeń i zabawić się w wróżenie – zapraszamy do kontaktu z Działem Edukacji i Popularyzacji edukacja@muzeumgpe-chorzow.pl tel: +48 32 241 07 18 wew. 204. Koszt uczestnika-dziecka to 20 zł, opiekun grupy 5 zł. Czas trwania zajęć to 1 h 15 minut.