Opublikowano: 26 maja 2020
Wyjątkowy Dzień Dziecka w skansenie - skansen Chorzów

1 czerwca wraz z Parkiem Śląskim, Stadionem Śląskim oraz Śląskim Ogrodem Zoologicznym zapraszamy na wyjątkowy Dzień Dziecka! W tym roku w zupełnie nowym wydaniu! Całość dostępna będzie w mediach społecznościowych organizatorów. Przez cały dzień zasypywać Was będziemy atrakcjami, a na koniec zapraszamy na wyjątkowe koncerty 4Dreamers oraz Viki Gabor wprost ze Stadionu Śląskiego!

W poniedziałek, 1 czerwca, już od godziny 13:00 na oficjalnych fanpage’ach organizatorów na portalu Facebook pojawiać się będą liczne atrakcje w formie wideo. Razem z nową maskotką Parku Śląskiego – Niesamowitą Pluszową Wiewiórką najmłodsi będą mieli okazję poznać ciekawostki związane z Parkiem oraz atrakcjami i obiektami na jego terenie.

Przygotowaliśmy kilka bloków programowych:

„W starej szkole” – jak wyglądała wiejska szkoła 150 lat temu i czym różniła się od współczesnej? Gdzie mieszkał i kim był nauczyciel? Do czego służył dawny tablet? Tego wszystkiego dowiecie się podczas wirtualnej lekcji.

„Poznacie zakamarki Stadionu Śląskiego” – odkryjecie szatnię reprezentacji Polski w piłce nożnej, zobaczycie, jak wygląda stadionowy komisariat policji, a także poznacie tajniki wieży dowodzenia! A to wszystko z dodatkiem niesamowitych ciekawostek o „Kotle Czarownic”.

„Jej wysokość Elka” – jak wygląda Park Śląski z wysokości kilkunastu metrów? Niesamowicie! Na trasie przejazdu kultowej kolejki „Elki” zobaczycie m.in. Stadion Śląski, Rosarium, słynną Żyrafę, zabytkową bramę śląskiego zoo czy najnowsze atrakcje w „Legendii”. A dodatkowo pokażemy Wam Park oczami dzieci. Warto z nami być!

„Witaj w zoo” – poznacie niezwykłe pandy małe, przyjrzycie się obyczajom egzotycznych lemurów, a także sprawdzicie, jak radzą sobie na co dzień żyrafy.

Podczas całego dnia na profilach organizatorów nie zabraknie również konkursów, w których do zdobycia będą wyjątkowe nagrody. W tym rodzinny bilet na zwiedzanie Stadionu Śląskiego, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, naszego muzeum, a także na… przejażdżkę „Elką”!

Na koniec dnia zaplanowaliśmy dwa niezwykłe koncerty na żywo wprost ze Stadionu Śląskiego! Na scenie zobaczymy Kubę, Maxa, Tomka oraz Mateusza, czyli niepowtarzalny zespół 4Dreamers, a także laureatkę Eurowizji Junior Viki Gabor! Bądźcie z nami cały dzień, a wieczorny koncert będzie również szansą na zdobycie gadżetów z autografami artystów!

Wyjątkowy Dzień Dziecka już 1 czerwca na Facebooku Park Śląski, Stadion Śląski, Śląski Ogród Zoologiczny oraz Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Oficjalne profile organizatorów w portalu Facebook: 

• Park Śląski

• Stadion Śląski

• Śląski Ogród Zoologiczny

• Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”