Opublikowano: 01 października 2020
Sielskie Klimaty - piknik malarski - skansen Chorzów - 2020

XV Piknik malarski Sielskie Klimaty

Rusza XV edycja Pikniku malarskiego Sielskie klimaty!

Piknik malarski to impreza rozwijająca wyobraźnię dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.

Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 20 lat, studentów i osoby dorosłe. Dzieci i młodzież przyjeżdżają pod opieką osoby dorosłej.

Piknik malarski Sielskie Klimaty - Skansen Chorzów 5

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą zagrożenia wirusologicznego zmieniamy formułę pikniku. Zamiast jednodniowego wydarzenia proponujemy możliwość kreatywnej pracy na naszym terenie od 1 do 30 października.

Miejsce: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” – Skansen w Chorzowie.

Piknik trwa od 1 do 30 października w godzinach pracy naszego muzeum.

Informacje:

– strona internetowa Sielskich Klimatów;

regulamin Pikniku.

Organizatorzy:

• Chorzowskie Centrum Kultury

• Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

• Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Piknik malarski Sielskie Klimaty - Skansen Chorzów 6

Piknik malarski Sielskie Klimaty - Skansen Chorzów 1