Opublikowano: 12 czerwca 2019
Konferencja Folklor w społecznościach tradycyjnych i nowoczesnych

Sekcja Folklorystyczna Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” serdecznie zapraszają do udziału w konferencji naukowej Folklor w społecznościach tradycyjnych i nowoczesnych, która odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2019 roku w naszym Muzeum.

Zbliżająca się konferencja ma dwa zasadnicze cele. Po pierwsze, zależy nam o zorganizowaniu spotkania, którego szeroka formuła umożliwi wymianę doświadczeń oraz refleksję nad różnymi tematami i problemami podejmowanymi aktualnie w badaniach folklorystycznych. Po drugie, interesują nas możliwości i perspektywy wykorzystania kategorii folkloru oraz metod badań folklorystycznych do analizy dawnych i współczesnych zjawisk kulturowych w różnych dyscyplinach i projektach badawczych. Szczegółowe informacje o konferencji znaleźć można tutaj.

Program konferencji Folklor w społecznościach tradycyjnych i nowoczesnych.