Opublikowano: 22 września 2021

Lubisz pisać opowiadania? Interesujesz się śląskim folklorem albo chciałbyś go poznać? Nic prostszego! Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie literackim „Opowieść niesamowita, wiejskością podszyta”, w którym nie tylko ujawnią swój talent pisarski ale i rozwiną wyobraźnię.

Zadanie jest łatwe. W maksymalnie 500 słowach trzeba zamknąć akcję opowiadania, które rozegra się w wiejskiej scenerii, a wśród jego bohaterów powinny znaleźć się  m.in. zmory, utopce czy południce czyli postacie związane z dawnymi wierzeniami ludowymi.

Jeśli w tym miejscu zabraknie komuś weny, to może odwiedzić nasze Muzeum. Zobaczy tu nie tylko XIX  – wieczną wieś w pigułce, ale także  – dzięki naszej grze terenowej „Poszukiwacze zaginionych strachów” pozna śląskie straszki.

Konkurs potrwa od 21 września do 19 listopada. Prace oceni Jury Konkursowe i przyzna I, II, III miejsca oraz wyróżnienia w kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkół podstawowych, VII – VIII szkół podstawowych i szkół średnich. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz książki. Laureatów konkursu poznamy 19 grudnia.

 

Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy poniżej

Regulamin konkursu -Opowieść niesamowita, wiejskością podszyta